Łódź

[cws_gpp_albums theme=’grid’ results_page=’?p=46′ show_title=1 show_details=1 num_results=6 hide_albums=’Auto Backup,Profile Photos’]

[cws_gpp_images_in_album theme=’grid’ results_page=’?p=46′ show_title=1 show_details=1 album_title=1]

[cws_gpp_images_by_albumid id=6361735196361992737 theme=projig show_details=0 row_height=200 num_results=0]

O Nas…

Krótka legenda:
Łódź – „Wypłyń na głębię” („Duc In altum”)
M (z gwiazdką) – symbol Maryi Gwiazdy Morza (Matka Boża pomaga zagubionym żeglarzom dotrzeć do portu)
+ (krzyż) – symbol Chrystusa i zwycięstwa nad złem
Żagle – czyli powiew wiatru – symbol Ducha Świętego

Krótka historia o nas

„Przystań” to jedyne we Wrocławiu, a może i w Polsce, duszpasterstwo akademickie prowadzone i założone przez zakon żeński. Siostry Maryi Niepokalanej (popularnie znane jako „Marianki”), słynne z „misji dworcowej”, postanowiły rozszerzyć swą działalność i zajęły się opieką nad studentami.

Wspólnota powstała na początku lutego 2004 roku z inicjatywy przełożonej prowincjalnej s. Immaculaty Kiepury, a tworzyły ją studentki mieszkające w akademiku znajdującym się na terenie klasztoru przy ul. Kard. B. Kominka. Wkrótce jednak w tworzenie i rozwój „Przystani” zaangażowali się także studiujący mężczyźni.

Od początku duszpasterstwem opiekowała się s. Sybilla Kołtan (teraz – Matka Generalna zakonu). Na przestrzeni lat posługę duszpasterską sprawowały: s. Małgorzata Cur, s. Karolina Walisiak.

Obecnie duszpasterzami są s. Rachela Wąsowicz i ks. Marek Leśniak.

 

Jak nas znaleźć?

Drogi Przybyszu,
Droga do duszpasterstwa prowadzi przez furtę klasztorną. Wejścia strzeże wysoka stalowa krata, lecz by ustąpiła pod wpływem nacisku dłoni wystarczy stanowczo wypowiedzieć słowa „Szczęść Boże! Ja do duszpasterstwa!”. Dalej napotkasz drogowskazy, które skierują Cię wprost w drzwi duszpasterstwa. Tam czekać na Ciebie będzie napar gorący parzony z liści sprowadzanych z Dalekiego Wschodu i grono szukających Pana.

Adres:

ul. kard. B. Kominka 3/5
50-329 Wrocław