5. Słowa zachęty na koniec października

„Różaniec jest to modlitwa, którą bardzo ukochałem (…). Przedziwna w swej istocie i głębi (…). Oto bowiem na kanwie słów Pozdrowienia Anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa (…) jakbyśmy obcowali z Panem Jezusem przez serce Jego Matki. Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca, serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości (…). W tajemnicach radosnych widzimy radość rodziny, macierzyństwa, przyjaźni, wzajemnej pomocy. W tajemnicach bolesnych rozważamy w Chrystusie (i razem z Jego Matką) wszystkie cierpienia człowieka. W tajemnicach chwalebnych odżywają nadzieje życia wiecznego. W Chrystusie zmartwychwstałym cały świat zmartwychwstaje. Odmawiajcie codziennie różaniec!”

Jan Paweł II

Rzym 7 XI 1983

4. Modlitwa różańcowa w nowej odsłonie

„Centrum  Zdrowaś Maryjo stanowi imię Jezus. Czasami, przy pośpiesznym odmawianiu, to centrum uchodzi uwagi. Już Paweł VI przypomniał praktykowany w pewnych regionach zwyczaj, by podkreślać imię Chrystusa, dodając do niego refren (tak zwane dopowiedzenie), nawiązujący do rozważanej tajemnicy. (…) Jest to wyznanie wiary, a równocześnie pomoc w medytacji, która pozwala przyswajać i przeżywać misterium Chrystusa.”

Jan Paweł II

List apostolski Rosarium Virginis Mariae

 

Jeżeli modlitwa różańcowa jest dla Ciebie trudna, jeżeli nie możesz się skupić i nie umiesz medytować, spróbuj włączyć do każdego Zdrowaś Maryjo dopowiedzenie, które współgra z odmawianą tajemnicą. Poniżej podajemy przykładowe dopowiedzenia różańcowe. Możesz z nich skorzystać albo zastąpić własnymi słowami.

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, JEZUS – który wybrał Maryję na swoją Matkę. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

– który Duchem Świętym napełnił Elżbietę

– dla którego nie było miejsca w gospodzie

– którego Maryja z bólem Serca szukała

– który prosił Jana o chrzest

– który zamienił wodę w wino

– który pozwolił się ukoronować cierniami

– który spotkał swoją współcierpiącą Matkę

– który wołał na krzyżu: „Pragnę”

– który ukazał się płaczącej Magdalenie

– który uczynił Maryję Królową Różańca Świętego

OGŁOSZENIA 20.05 – 24.05

NIEDZIELA 20.05

17.00 próba scholi

18.30 Msza Święta w katedrze

20.00 Krąg Biblijny

PONIEDZIAŁEK 21.05

18.30 próba scholi

19.30 Msza Święta w kaplicy DA

20.15 spotkanie w salce

WTOREK 22.05

18.00 spotkanie dyskusyjne INFO

20.00 KURS WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH – SPOTKANIE 1 link

ŚRODA 23.05

19.30 próba śpiewu

20.00 SEMINARIUM ODNOWY WIARY

CZWARTEK 24.05

18.00 KURS WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH – SPOTKANIE 2

Ogłoszenia 22.04-25.04

NIEDZIELA 22.04

17.00 – PRÓBA SCHOLI
18.30 – MSZA ŚWIĘTA w katedrze
20.00 – Krąg Biblijny

PONIEDZIAŁEK 23.04

18.30 – PRÓBA SCHOLI
19.30 – MSZA ŚWIĘTA w kaplicy DA

Po Mszy planszówki i pogaduchy.

ŚRODA 25.04

20.00 – Seminarium Odnowy Wiary

Łódź

[cws_gpp_albums theme=’grid’ results_page=’?p=46′ show_title=1 show_details=1 num_results=6 hide_albums=’Auto Backup,Profile Photos’]

[cws_gpp_images_in_album theme=’grid’ results_page=’?p=46′ show_title=1 show_details=1 album_title=1]

[cws_gpp_images_by_albumid id=6361735196361992737 theme=projig show_details=0 row_height=200 num_results=0]

O Nas…

Krótka legenda:
Łódź – „Wypłyń na głębię” („Duc In altum”)
M (z gwiazdką) – symbol Maryi Gwiazdy Morza (Matka Boża pomaga zagubionym żeglarzom dotrzeć do portu)
+ (krzyż) – symbol Chrystusa i zwycięstwa nad złem
Żagle – czyli powiew wiatru – symbol Ducha Świętego

Krótka historia o nas

„Przystań” to jedyne we Wrocławiu, a może i w Polsce, duszpasterstwo akademickie prowadzone i założone przez zakon żeński. Siostry Maryi Niepokalanej (popularnie znane jako „Marianki”), słynne z „misji dworcowej”, postanowiły rozszerzyć swą działalność i zajęły się opieką nad studentami.

Wspólnota powstała na początku lutego 2004 roku z inicjatywy przełożonej prowincjalnej s. Immaculaty Kiepury, a tworzyły ją studentki mieszkające w akademiku znajdującym się na terenie klasztoru przy ul. Kard. B. Kominka. Wkrótce jednak w tworzenie i rozwój „Przystani” zaangażowali się także studiujący mężczyźni.

Od początku duszpasterstwem opiekowała się s. Sybilla Kołtan (teraz – Matka Generalna zakonu). Na przestrzeni lat posługę duszpasterską sprawowały: s. Małgorzata Cur, s. Karolina Walisiak.

Obecnie duszpasterzami są s. Rachela Wąsowicz i ks. Marek Leśniak.

 

Jak nas znaleźć?

Drogi Przybyszu,
Droga do duszpasterstwa prowadzi przez furtę klasztorną. Wejścia strzeże wysoka stalowa krata, lecz by ustąpiła pod wpływem nacisku dłoni wystarczy stanowczo wypowiedzieć słowa „Szczęść Boże! Ja do duszpasterstwa!”. Dalej napotkasz drogowskazy, które skierują Cię wprost w drzwi duszpasterstwa. Tam czekać na Ciebie będzie napar gorący parzony z liści sprowadzanych z Dalekiego Wschodu i grono szukających Pana.

Adres:

ul. kard. B. Kominka 3/5
50-329 Wrocław